top of page
sound ear wave.jpeg

Czym jest akustyka wnętrz oraz co oznacza komfort akustyczny?

            Hałas jest zjawiskiem niepożądanym, uciążliwym, nieprzyjemnym, niekorzystnie wpływającym na psychikę człowieka, rozpraszającym, mogącym w skrajnych przypadkach prowadzić do uszkodzenia słuchu człowieka, zaburzeń snu, zmiany akcji serca, depresji itp.

      Aby zapewnić komfort akustyczny w budynkach należy zadbać w szczególności o izolacyjność akustyczną oraz dźwiękochłonność pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik, technologii oraz materiałów najwyższej klasy pozwoli to nam na uzyskanie odpowiednich efektów oraz warunków do pracy, nauki, komunikacji a także do prawidłowego funkcjonowania w budynkach użyteczności publicznej, jak również mieszkalnych. Przygotowując się do realizacji danego projektu budowlanego, gdzie należy spełnić szczególne warunki oraz właściwości związane z akustyką trzeba przede wszystkim starannie i precyzyjnie dobrać właściwe rozwiązania, które spełnią oczekiwania, a także będą praktyczne w czasie ich użytkowania.

 

       Oprócz samego wykonawstwa oferujemy Państwu fachowe doradztwo w tej dziedzinie i zapraszamy do kontaktu w celu dobrania właściwych rozwiązań, które pomogą w redukcji hałasu, czasu pogłosu oraz polepszą warunki oraz komfort pracy i komunikacji w procesie użytkowania i funkcjonalności budynków użyteczności publicznej.

*Norma PN-B-02151-4:2015-6 jest całkowicie nowym dokumentem, pierwszą Polską Normą odnoszącą się wprost do akustyki wnętrz.

bottom of page